Starting from ฿160,000
Yadea G5 Pro (2024) — Full specs, price from ฿160,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 4 hp |
| แรงบิด / Torque | 130 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| แบตเตอรี่ / Battery | 4 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 130 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 65 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 78 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1810 x 700 x 1150 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1270 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ราคา / Price | ฿160,000 |