Last MSRP ฿41,000
Yamaha Mio Mio RR 115 (Gen 1 Facelift) (2006-2007) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 114 cc |
| แรงม้า / Power | 9 hp |
| แรงบิด / Torque | 8 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 94 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1820 x 675 x 1050 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1240 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 750 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿41,000 |