Starting from ฿305,000
Yamaha MT-07 Y-AMT (2025) — Full specs, price from ฿305,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 73 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 194 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2085 x 780 x 1105 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1395 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 805 mm |
| ราคา / Price | ฿305,000 |