Yamaha NEO's Standard (2024) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 3 hp |
| แรงบิด / Torque | 136 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| แบตเตอรี่ / Battery | 0.97 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 37 km |
| น้ำหนัก / Weight | 90 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1875 x 695 x 1120 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1305 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 795 mm |