Starting from ฿113,500
Yamaha NMAX NMAX 155 TECH MAX (2025) — Full specs, price from ฿113,500, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 15 hp |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| น้ำหนัก / Weight | 131 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 42 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2030 x 740 x 1285 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 765 mm |
| ราคา / Price | ฿113,500 |