Starting from ฿40,000
Yamaha RX RX 135 (Indian Market Spec - Grey Import) (1997-2005) — Full specs, price from ฿40,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 132 cc |
| แรงม้า / Power | 14 hp |
| แรงบิด / Torque | 12 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 107 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2005 x 735 x 1025 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1260 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 785 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿40,000 |