Last MSRP ฿32,000
Yamaha RX RX-S 115 (1981-1982) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 115 cc |
| แรงม้า / Power | 15 hp |
| แรงบิด / Torque | 13 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1935 x 720 x 1010 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1230 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿32,000 |