Yamaha RXZ 135 (1987-1990) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 133 cc |
| แรงม้า / Power | 20 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 100 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1970 x 675 x 1050 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1285 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 765 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿18,000 - ฿35,000 |