Last MSRP ฿38,000
Yamaha Spark Spark 110 (2003-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 110 cc |
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| แรงบิด / Torque | 10 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 96 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1885 x 655 x 1020 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1220 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 740 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿38,000 |