Last MSRP ฿45,000
Yamaha Spark Spark 135 (Carburetor) (2005-2008) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 134 cc |
| แรงม้า / Power | 11 hp |
| แรงบิด / Torque | 12 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 100 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1895 x 660 x 1035 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1225 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 745 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿45,000 |