Starting from ฿1,500,000
Yamaha Star Venture Star Venture (2018-2021) — Full specs, price from ฿1,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1854 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 170 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | SHAFT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 220 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 225 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2690 x 985 x 1455 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1700 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 690 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿1,500,000 |