Starting from ฿202,500
Yamaha XMAX XMAX 300 Tech MAX (2025) — Full specs, price from ฿202,500, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 28 hp |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| น้ำหนัก / Weight | 179 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 30 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2185 x 775 x 1415 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1540 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 795 mm |
| ราคา / Price | ฿202,500 |