Starting from ฿85,000
ZEEHO AE6 SE (2024) — Full specs, price from ฿85,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 7 hp |
| แรงบิด / Torque | 160 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| แบตเตอรี่ / Battery | 1.9 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 100 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 70 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 115 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1870 x 720 x 1115 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1315 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 775 mm |
| ราคา / Price | ฿85,000 |